Monaco “shkatërron” Crvena Zvezdën – Shqip

Monaco konfirmon veten si një nga surprizat e mëdha të këtyre 270 minutave të para të Champions League: 5-1 ndaj Crvena Zvezdas, i cili pranon të paktën katër gola për herë të tretë radhazi. Ndeshja filloi menjëherë keq për serbët, duke qenë se në minutën e 7-të Bruno Duarte duhej të dilte për shkak të dëmtimit, në vend të tij hyri Dalcio.

Klubi i Principatës kaloi në epërsi në minutën e 20-të: Singo i shërben Minaminos, i cili ndëshkon vendosjen jo të mirë të mbrojtjes serbe për të bërë 1-0. Gjashtë minuta më vonë, megjithatë, Kehrer u tregua naiv dhe “dhuron” një penallti për serbët, të kthyer në gol nga Ndiaye.

>

Megjithatë, në minutën e fundit të shtesës në pjesën e parë, Embolo firmos për 2-1. Në fillim të pjesës së dytë, francezët mbyllën ndeshjen: në minutën e 54-të ish-lojtari i Torinos, Singo i dha një hat-trick Monacos. Në minutën e 70-të, Minamino kompletoi dopietën, ndërsa aksioni i fundit shërben për 5-1 me firmën e Akliouche.