Anglia rikthehet te fitorja – Shqip

Anglia u rikthye kundër Finlandës, duke fituar sonte (1-3) në fushën e stadiumit Olimpik në Helsinki.

Pas humbjes ndaj Greqisë, Tre Luanët arritën të dominojnë kundërshtarët e tyre për të bërë presion ndaj Greqisë që përballet me Irlandën në mbrëmje.

Kjo ishte ndeshja e dytë në këtë pushim ndërkombëtar me këtë xhiro të katërt të Ligës së Kombeve.

Pasi u mposht në shtëpi kundër Greqisë (1-2), Anglia pritej të kthente formën këtë të dielë me këtë udhëtim në stadiumin Olimpik të Helsinkit ndaj Finlandës.

Pjesa e parë ishte relativisht e ekuilibruar mes dy kombeve. Dean Henderson madje duhej të bënte dy pritje të shkëlqyera për të shpëtuar vendin e tij. Më realistë dhe efikasë, në fund ishin anglezët ata që arritën të hapin rezultatin pas golit të Jack Grealish.

Alexander Arnold, dhe Rice realizuan golat e tjerë për Anglinë, teksa Hoskonen për Finlandën.